طرز تهیه ساندویچ ژامبون و پنیر

مواد اولیه

نان تست

ژامبون

پنیر موزارلا ورقه ای

گوجه فرنگی

روغن زیتون

نمک و فلفل

برگ ریحان

سرکه بالزامیک

طرز تهیه

با آمدن فصل پاییز و شروع شدن مدارس، یکی از دغدغه‌های اصلی والدین، تغذیه سالم بچه هاست. ساندویچ‌هایی که در بوفه مدارس تهیه می‌شوند، ممکن است از بهداشت کافی برخوردار نباشند.مطمئناً سلامتی فرزندان همیشه در اولویت است، پس لازم است که دست به کار شوید و طرز تهیه این ساندویچ سالم و خوشمزه در خانه را یاد بگیرید.

مواد لازم:

نان تست                       ۴ عدد

ژامبون                          ۱۵۰ گرم

پنیر موزارلا ورقه ای         ۱۰۰ گرم

گوجه فرنگی                  ۲ عدد

روغن زیتون                  به میزان لازم

نمک و فلفل                 به میزان لازم

برگ ریحان                 به میزان لازم

سرکه بالزامیک            یک فنجان

طرز تهیه ساندویچ ژامبون و پنیر

ابتدا نان‌ها را به کمی روغن زیتون آغشته می‌کنیم. در صورت تمایل می‌توانیم به جای روغن زیتون از کره آب شده استفاده کنیم که طعم بهتری به ساندویچ می‌دهد. روی یک ورقه از نان، ژامبون و دو ورقه پنیر موزارلا قرار می‌دهیم و ورقه بعدی نان را روی آن قرار می‌دهیم.

سپس به سراغ گوجه و ریحان می‌رویم. گوجه‌ها را به صورت حلقه‌های ۵ میلی‌متری برش می‌دهیم و روی نان قرار می‌دهیم. سپس، چند برگ تازه ریحان را روی گوجه فرنگی‌ها‌ می‌گذاریم و در آخر روی لایه دوم کمی نمک و فلفل می‌پاشیم.

نکته: گوجه‌ها را به مدت یک ساعت داخل سرکه بالزامیک قرار دهید تا شاهد یک طعم خاص و خوشمزه ساندویچتان باشید.

دو نان باقی مانده را روی ساندویچ ها قرارمی‌دهیم و کمی با دست فشار می‌دهیم تا لایه‌ها از هم جدا نشوند.

داخل تابه‌ای مقداری کره یا روغن زیتون می‌ریزیم و اجازه می‌دهیم تا خوب داغ شود. سپس، ساندویچ را داخل تابه گذاشته و هر طرف آن را به مدت ۳ دقیقه سرخ می‌کنیم. بعد از اینکه تست‌ها خوب برشته شدند آن ها را از ظرف خارج و اجازه می‌دهیم خنک شوند. سپس با مقداری سس خردل یا کچاپ ساندویچ را سرو می‌کنیم. ساندویچ ژامبون و پنیر شما آماده است. نوش جان!

نکته: اگر مبتلا به بیماری سلیاک هستید یا توسط پزشکان از خوردن مواد غذایی حاوی گلوتن منع شده‌اید هیچ نگران نباشید؛ مواد غذایی بدون گلوتن سلینو کاله این مشکل را حل می‌کنند و می‌توانید با خیال راحت از آن‌ها در تهیه انواع غذا استفاده کنید.