طرز تهیه همبرگر خانگی

مواد اولیه

گوشت دوبار چرخ شده

تخم مرغ

نان فانتزی

کاهو

خیار شور:

روغن سرخ کردنی

آرد سوخاری:

پیاز رنده شده:

سبزی‌(شامل ترخان، مرزه، آویشن خشک)

نمک و فلفل

پنیر چدار

سیر

پودر سیر

پودر موسیر

طرز تهیه

همبرگر یکی از پر‌طرفدارترین و خوشمزه‌ترین فست فود‌هاست؛ اما همبرگر‌هایی که در فست فودی‌ها تهیه می‌شوند، از نظر سلامتی خیلی مطمئن نیستند و نمی‌دانیم که از چه موادی تهیه می‌شوند. برای همین ما امروز میخواهیم دستور پخت همبرگر خانگی را با شما به اشتراک بگذاریم. با این دستور پخت، یک همبرگر سالم و کاملا بهداشتی را خودتان در خانه درست کنید و از‌آن لذت ببرید.

مواد لازم برای پخت همبرگر خانگی

گوشت دوبار چرخ شده: ۴۰۰ گرم

تخم مرغ: ۱ عدد

نان فانتزی: ۲ عدد

کاهو: به میزان لازم

خیار شور: به میزان لازم

روغن سرخ کردنی:  ۵ قاشق غذاخوری

آرد سوخاری: به میزان لازم

پیاز رنده شده: ۱ عدد

سبزی‌(شامل ترخان، مرزه، آویشن خشک): یک قاشق غذاخوری

نمک و فلفل: به میزان لازم

پنیر چدار: به میزان لازم

سیر: دو حبه درشت

پودر سیر: یک قاشق مرباخوری

پودر موسیر: یک قاشق مرباخوری

طرز تهیه همبرگر خانگی:

ابتدا پیاز‌ها‌را پوست کنده و همراه سیر در میکسر ریخته و کاملا باهم مخلوط کنید. سپس آن‌ها را داخل صافی ریخته و آب اضافی را کاملا بگیرید.

گوشت چرخ کرده را روی سطحی صاف به خوبی پهن کنید و بعد، تخم مرغ، پیاز، سیر له شده، سبزی معطر، پودرسیر، پودر موسیر و نمک و فلفل را به گوشت اضافه کنید و باهم ترکیب کنید. سپس، حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه گوشت را ورز دهید.

بعد از مخلوط کردن مواد با گوشت، دوباره گوشت را روی تخته پهن کنید و آرد سوخاری را به آن اضافه کنید و دوباره ورز دهید. آنقدر آرد سوخاری بریزید تا گوشت نه خیلی شل باشد و نه خیلی سفت.

نکته: آرد سوخاری را می‌توانید خودتان، به راحتی درست کنید. نان‌های تستی که غیر قابل استفاده نیستند را داخل فر برای مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه قرار دهید.  بعد آنهارا از فر خارج کنید و با دست پودرشان کنید. بدین ترتیب آرد سوخاری شما آماده است.

پس از آماده شدن مایه همبرگر، آنرا داخل نایلون بریزید و برای دو ساعت داخل یخچال قرار دهید. بعد از این دو ساعت، قالب‌های دایره ای شکل را بردارید و مایه همبرگر را قالب بزنید. مواد را درون تابه سرخ کنید و یا گریل کنید.

وقتی هردوطرف همبرگر کاملا سرخ شد، لایه‌های همبرگر را به ترتیب بچینید. ابتدا گوشت سرخ شده را روی نان می گذاریم، بعد یکی دو ورق از پنیر چدار، کاهو و خیارشور و‌هر موادی که دوست دارید را روی همبرگر بگذارید و آنرا نوش جان کنید.

نکته: اگر مبتلا به بیماری سلیاک هستید یا توسط پزشکان از خوردن مواد غذایی حاوی گلوتن منع شده‌اید هیچ نگران نباشید؛ مواد غذایی بدون گلوتن سلینو کاله این مشکل را حل می‌کنند و می‌توانید با خیال راحت از آن‌ها در تهیه انواع غذا استفاده کنید.